• Turizëm dhe Kulturë

Fantastike/ Shqipëria kualifikohet e para në finalen e “Eurovision 2023″

Shqipëria është kualifikuar në finalen e Eurovision 2023. Albina dhe Familja Kelmendi të cilët dhuruan shumë energji dhe adrenalinë me këngën e tyre “Duje” në gjuhën shqipe në Liverpool, u kualifikuan të parët për në finale.

Këngëtarja Albina dhe Familja Kelmendi kanë zgjedhur ngjyrat e kombit që përfaqësojnë për ti shpalosur në Eurovision 2023 që përveç mesazhit të këngës për një familje të bashkuar treguan dhe dashurinë për vendin e tyre.

Albina dhe Familja Kelmendi ishin renditur të 14 në radhë për të performuar në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision 2023, një nga ngjarjet muzikore më të ndjekura me miliona shikues.

Të gjithë shqiptarët që jetojnë jashtë vendit mund të votojnë për Shqipërinë me kodin 14 për të provuar sërish emocionet e forta që përcolli Albina dhe Familja Kelmendi me këngën përfaqësuese në natën finale që do të mbahet më 13 maj.

2 komente

 1. Shela Gary

  Attention music lovers!

  Wow, All the best Sax Summer music !!!

  Spotify: https://open.spotify.com/artist/6ShcdIT7rPVVaFEpgZQbUk
  Apple Music: https://music.apple.com/fr/artist/jimmy-sax-black/1530501936
  YouTube: https://music.youtube.com/browse/VLOLAK5uy_noClmC7abM6YpZsnySxRqt3LoalPf88No
  Other Platforms and Free Downloads : https://fanlink.to/jimmysaxblack

  Get back into the groove with Jimmy sax Black
  Best regards,

  Jimmy sax Black
  http://www.jimmysaxblack.com

 2. Megan Atkinson

  Hi there,

  We run an Instagram growth service, which increases your number of followers both safely and practically.

  – Guaranteed: We guarantee to gain you 400-1200+ followers per month.
  – Real, human followers: People follow you because they are interested in your business or niche.
  – Safe: All actions are made manually. We do not use any bots.

  The price is just $60 (USD) per month, and we can start immediately.

  If you are interested, and would like to see some of our previous work, let me know and we can discuss further.

  Kind Regards,
  Megan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *