• Korça

Ekspozita “Presioni i lirisë”/ Ilir Paço sjell në Korçë ekspozitën e tij me piktura në letrën e lajmeve

Moderatori Ilir Paço ka nisur turin me ekspozitën e tij “Presioni i lirisë” nga Korça, ku sjell për publikun skica të realizuara mbi fletët e lajmeve. Kjo ekspozitë e çelur në ambjentet e Galerisë së Bibliotekës sjell 35 skica me tematika të ndryshme të cilat janë realizuar nga moderatori gjatë edicioneve informative dhe ndjesitë e shkaktuara tek ai nga tekstet e zhvillimeve më të rëndësishme, vendosi t’i hedhë në letër.

Kjo ekspozitë do të qëndrojë e hapur në qytetin e Korçës për dy javë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *