• Korça

Ekspozita “Pikturojmë të ardhmen”/ Fëmijët e kopshtit “Frymë dashurie” çelin ekspozitë për festën e 1-Qershorit

 Fëmijët e kopshtit “Frymë dashurie” kanë sjellë një ekspozitë me punimet e realizuara gjatë vitit me rastin e 1 Qershorit, festës së fëmijëve. Në një atmosferë festive është çelur kjo ekspozitë tek ambjentet e bibliotekës publike “Thimi Mitko”.

Kjo ekspozitë e cila solli punime me tematika të ndryshme, që nga pikturat e frutave, pasqyrimi i festave të ndryshme, etj u mbështet nga Qendra për Hapje dhe Dialog.

Ekspozita u shoqërua dhe me interpretimet e fëmijëve në poezi e këngë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *