• Korça

Ditë me diell dhe zyrtarisht pranverë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Fillon zyrtarisht pranvera në Korçë, pasi dita e sotme do jetë me diell të bollshëm në gjithë qarkun.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 18 km/h kryesisht nga drejtimi Jugperëndimor. Planet për shëtitje apo piknik mund të fillojnë pasi dielli nuk do të mungojë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *