• Korça

Dita e Çlirimit të Shqipërisë/ Koncert festiv në nderim të kësaj dite të shënuar

29 nëntori shënon 79-vjetorin e çlirimit të vendit nga forcat fashiste italiane e gjermane. Në nderim të kësaj date, përfaqësues të pushtetit qëndror e vendor si dhe Komitetit te Veteranëve të Luftës Antifashiste Nacinal-Çlirimtare përcollën përshëndetjen e rastit.

Një koncert festiv ka shoqëruar këtë ditë, ku nderi i Kombit Kori Lira, nën drejtimin e dirigjentit e muzikologut Pandi Bellos ka interpretuar këngë patriotike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *