• Korça

Dita Botërore e Diversitetit/ Nxënësit e shkollës Asdreni sjellin një aktivitet artistik

“Fol me ngjyra” ishte aktiviteti që u organizua në kuadër të Ditës Botërore të Diversitetit nga Qendra për Hapje dhe Dialog. Përmes një aktiviteti artistik nxënësit e shkollës nëntëvjeçare Asdreni në Korçë përcollën një atmosferë të bukur tek biblioteka Thimi Mitko në Korçë.

Qendra për Hapje dhe Dialog në Korçë organizon vazhdimisht aktivitete në bashkëpunim me aktorë të ndryshëm të jetës shoqërore e publike duke sjellë në vëmendje vlera të kulturës, historisë e trashëgimisë së rajonit të Korçës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *