• Korça

Disiplina dënon me 10 ndeshje pezullim Gentian Liçin e Skënderbeut

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka dhënë vendimet për ngjarjet e kësaj fundjave në futbollin shqiptar dhe duket se ekipi më i penalizuar ka qenë Skënderbeu.

Korçarët, të cilët kanë marrë kryesimin të vetëm në Kategorinë e Parë, do të duhet të përballojnë pjesën e mbetur të sezonit pa zëvendëstrajnerin Gentian Liçi.

Ky i fundit ishte ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen ndaj Korabit në fundjavë dhe tashëm Disiplina e ka ndëshkuar me 10 ndeshje pezullim, duke e cilësuar sjellje të përsëritur antisportive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *