• Sport

Dikur tek Skënderbeu, sot Ali Sowe shkëlqen me ekipin e njohur turk

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Ali Sowe, po kalon një moment të jashtëzakonshëm në elitën e futbollit turk me skuadrën e Anakraguçu.

Pas 2 dopietave radhazi ndaj Trabzonsporit në Kupë dhe Istanbulsporit në kampionat, 28-vjeçari nga Gambia shënoi edhe golin e pestë radhazi në kampionat këtë fundjavë që shkoi, duke shtangur Fenerbahçen.

Soue është shndërruar në një bomber të vërtetë për skuadrën e tij, teksa në kampionat ky ishte goli i dhjetë për sulmuesin që fitoi “Këpucën e Artë” në Superiore, në sezonin 2017-2018.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *