• Korça

Breshër në fushën e Maliqit

Rikthehen rreshjet e mëdha në Qarkun e Korçës. Mësohet që në Zonën e Maliqit dhe në disa fshatra reshjet kanë qenë me intesitet të lartë, teksa për shumë minuta ka pasur edhe reshje breshëri.

Me intesitetin që kanë rrënë pritet të sjellin probleme të shumta në bujqësi, duke dëmtuar në shumë zona edhe të mbjellat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *