• Sport

Ballkani i Ilir Dajës nuk di të ndalet, kualifikohet në turin e tretë të Conference League

Ballkani i Ilir Dajës vazhdon me sukseset e jashtëzakonshme në Europë duke eliminuar në turin e dytë të Ligës së Konferencës skuadrën e Larnes, me rezultatin 1-4.

Ndeshja e parë u fitua nga skuadra kosovare me rezultatin 3-0, teksa dhe në sfidën e dytë skuadra e Ilir Dajës dominoi në tërësi sfidën.

Kështu Ballkani kalon në turin e tretë kualifikues ku përballë do të ketë Linkoln Red Imps, një tjetër kundërshtar i lehtë, të paktën në letër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *