• Sport

Ballkani i Ilir Dajës gati për ndeshjen e turit të tretë të Conference League

Ballkani i Ilir Dajës është gatin për turin e tretë të Conference League, ku do përballet me Lincoln Red Impacts nga Gjibraltari. Pavarësisht se niveli i kundërshtarit nuk është aq i lartë, trajneri i skuadrës nga Suhareka, Ilir Daja ka kërkuar përqëndrim, duke larguar euforinë. Në prononcimin e bërë para ndeshjes, trajneri nga Tirana, është përpjekur të mbajë me këmbë në tokë të tijët.

“Mendimi im është mundësitë për kualifikim janë 50/50, sepse kemi pasur tri ditë kohë për ta përgatitur ndeshjen, ndërsa kundërshtari ka pasur tri javë kohë. Turin e dytë nuk ka luajtur, si duket, me problemet e shortit.

Ata kanë pasur tri javë kohë dhe ne kemi pasur tri ditë kohë. Prandaj, them që nuk është favorit as Ballkani, as kundërshtari. Gjasat janë 50/50. Kështu, do të futemi në fushë, duke e respektuar maksimalisht si një kundërshtar të turit të tretë të Ligës së Konferencës”, deklaroi Ilir Daja në konferencën për shtyp.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *