• Korça

Alolli prezanton projektin e termoizolimit: Shtëpi të ngrohta dhe kosto më të ulëta

Kandidatja e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Korçës Ledina Alolli ka prezantuar një nga projektet që sipas saj do të ndikojë në uljen e kostos së jetesës për banorët si dhe në pastrimin e ajrit. Termoizolimi i të gjitha banesave në qytetin e Korçës, sipas Alollit është një projekt që ajo premton ta përfundojë brenda mandatit 4 vjeçar të drejtimit të bashkisë. Alolli shpjegoi edhe përfitimet që do të kenë qytetarët nëpërmjet këtij projekti.

Për realizimin e termoizolimit Alolli tha se bashkia do të përdorë çdo vit rreth 30% të buxhetit ndërsa do të gjenden edhe mundësi financimi nga donatorë të huaj.

1 koment

  1. Ari

    USA mezi po pret të financojë premtimet a “foltores”. Kjo e di që s’fiton por 10 vjet larg parave publike janë shumë për Tefikun (bashkëshorti). Të rrëmbejnë ndonjë lek nga donatorët e fushatës se s’ju kanë mbetur të venë baste futbolli….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *