• Korça

Alolli prezanton konceptin për bashkinë: Pushteti vendor në duart e qytetarit

Konceptin e saj për drejtimin e bashkisë së Korçës e ka prezantuar kandidatja e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Ledina Alolli. Ajo tha se në qendër do të jetë bashkëqeverisja me qytetarët dhe për qytetarët.

Gjithashtu Alolli tha se në bashkinë e nesërme të drejtuar prej saj do të fuqizohet edhe më tej Drejtoria e Kujdesit Social si dhe mbrojtja e interesave të grave dhe vajzave. Ajo theksoi se çdo nismë e bashkisë do të merret pas një referendumi lokal.

Një tjetër çështje e prezantimit lidhet me 10 urdhëresat e punës që do të jenë thelbësore në bashkinë e drejtuar prej Alollit:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *