• Devoll

Aksident i rëndë në Devoll/ Humb jetën 50-vjeçarja, plagosen dy të tjerë


Një aksident i rëndë është shënuar në askin Bilisht-Korçë pranë fshatin Cangonj. Bëhet fjalë për dy mjete të përplasura që ka sjellë edhe pasoja fatale.

Sipas njoftimit të policisë, ka nderruar jetë një nga qytetaret e plagosura në këtë aksident.

Njoftimi:

Rreth orës 16:10, një mjet “Benz” është përplasur  kokë më kokë me një mjet Volkswagen Caddy të kuq, çka ka sjellë përmbysjen e këtij të fundit në anë të rrugës, ku u plagosën tre persona. Viktima, Miranda Malolli raportohet të ketë qenë 50 vjeçe, ndërsa të plagosurit e tjerë kanë mbetur me fraktura, konkretisht thyerje në këmbë dhe në krahë. Sipas të dhënave ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Priten të informacione të mëtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *