• Maliq

100 banorë të izoluar, rrëshqitja e dherave rrezikon shembjen e urës në Dushar

Rrëshqitja e shpatit të malit në afërsi të Dusharit në Njësinë Administrative Moglicë të Maliqit ka krijuar një situatë të vështirë duke bërë që rreth 100 banorë të fshatit Dushar të mbeten të izoluar dhe pa asnjë mundësi lëvizje me mjete. Masivi i dherave rrezikon shembjen e urës në rrugën kryesore të këtij fshati duke bllokuar kështu prej dy ditësh lëvizjen e banorëve. Në një lidhje telefonike me Rtsh Korça kryetari i bashkisë Maliq, Gëzim Topçiu raporton se po punohet për të shpëtuar këmbët e urës në një vend me probleme të mëdha hidrogjeologjike:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *