• Korça

1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve/ Një sërë aktivitetesh argëtuese tek “Qyteza e Fëmijëve” në Korçë

Dita ndërkombëtare e fëmijëve, është një festë e madhe  dedikuar tërësisht buzëqeshjeve dhe lumturisë së vogëlushëve kudo në botë. Kjo ditë ka ardhur me një sërë aktivitetesh argëtuese për vogëlushët e Korçës, të cilët janë bërë pjesë e veprimtarive të shumta tek “Qyteza e Fëmijëve”.

Ky aktivitet i kthyer në një traditë për Bashkinë Korçë ka bërë bashkë fëmijët e të gjitha moshave.

1 qershori Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, nuk është vetëm një ditë festive, por edhe në një ditë sensibilizimi, për t’i thënë jo dhunës dhe abuzimit ndaj fëmijëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *